Zpráva a vyhodnocení činnosti hokejového oddílu

FARMÁŘI TRSTĚNICE

v ročníku 2017/2018

prezidentem klubu Jaroslavem Zemanem

*************************************************

          

Sešli jsme se, abychom si zhodnotili r.2017/2018. Jedna z nejhorších vůbec sezón za 46 leté působení. Takový nezájem některých hráčů s kterými jsme počítali, nepamatuji. Dá se říci, že od r.2015/2016 náš zájem o hokej jde strašně dolů a nevím sám, jak to zastavit.

Letošní sezónu KLM jsem přihlásil, jelikož jsem počítal s doplnění 3 – 5 hráčů z HC Sokolov, jak nám bylo přislíbeno – na střídavý start. Jediný, který na 100% pomohl, byl brankář Šmídl Dominik, který z 15 ti zápasů 10 odchytal. Jinak jsme nemohli ani soutěž hrát, za což mu velice děkuji.

Do soutěže KLM jsem šel, že máme na soupisce 20 hráčů, že bude větší zájem a my soutěž odehrajeme bez problémů, ale skutek byl pravým opakem. Co to stálo úsilí, nervů, času, dát dohromady hráče v minimálním počtu na zápas. Ať se Vám včas posílaly hlášenky, sms, či mail.zprávy, situace byla vždy stejná, jak sami uvidíte v docházce – celkové evidenci, f 11 hráčů, včetně brankáře na zápas! Přesto v soutěži se na ledě vystřídalo 30 hráčů a my stejně 2 utkání prohráli kontumačně a zaplatili pokutu a dvě utkání se nám podařilo změnit z 15 ti utkání! Jsou mezi námi takoví hráči, kteří v posledních letech vyvíjí maximum, aby vždy na zápase byli, žijí hokejem a dokáží si to zařídit, aby se mohli zúčastnit zápasu. Byli to: 14x Pech Milan a Večeřa Karel, 13x Loskot Jiří, 11x Bubla Václav, Škornička Jakub a 10x Šmídl Dominik, zajisté k nim vždy patřil i kapitán – Láďa Sádlo, který však byl zraněn. Jim se vyrovnali svým zájmem kluci z Ostrova, kteří přišli od: 7.ledna 2018 na hostování a mají 100% účast – Kadlec Luboš, Kadlec Martin a talentovaný, rychlý Jakub Šťástka, kterým velice děkuji za jejich zájem a dojíždění, i rodičům Jakuba Šťástky, kteří ho pravidelně na zápasy dováželi. Bez těchto tří hráčů, bychom soutěž rovněž nedohráli. Vždyť jsme ve dvou zápasech nastupovali i s 9 ti hráči!!!

Tohle vše má pak vliv na klid v kolektivu a odráží se to opakem – nervozitou, napětím, jste otrávení, nestačíme na soupeře, svádíte vše na druhého, neproměňování gólových šancí a tak se nedaří a jednáme podrážděně a necháváte se pak zbytečně vylučovat. Chyby se pak hledají na rozhodčích (viz.poslední zápas s Chebem – Pech Milan a Václav Rudolf) a tak zrovna tito dva hráči jezdili pravidelně a pak nás oslabili v play-off.

Jako vždy, není u tohoto mužstva prozatím problém za celých 46-let s financemi, organizací, či realizačním týmem (Vašek Šnajdr, Ledvinová Michala, či Ledvina Vladimír), tady to vše fungovalo a zajisté si zaslouží poděkování. Tady byl největší problém s docházkou hráčů na zápasy!!! Velmi těžko se mi pak hodnotí tento ročník.

Co dál v ročníku 2018/2019

Je třeba se hlouběji zamyslet a zodpovědně si říci, co dál. Jakou soutěž hrát a jestli vůbec chceme pokračovat, anebo naši činnost ukončíme. I když pro mě je to smutné, ale život jde dál, než se nervovat, ztrácet čas, tak se mohu věnovat něčemu jinému – užitečnému. Zvažme, co vůbec hrát, kolikrát jsme si vše vyříkali, naslibovali, a realita a skutek byl nakonec jiný. Pak nás v tom necháte vymáchat a to je špatný. Platíme zbytečně pokuty, atd.

Ztrácíte již výkonnost – jelikož se netrénuje. Je vidět zájem, ale spíš to chce hrát jako hobby a to když se mi chce, kde je ta priorita, že jste udělali vše pro hokej.

SOUTĚŽE:

 1. )KLM – Krajská liga mužů – si myslím, bez 3 – 5 hráčů nových posil a bez tréninků, na to již nemáme.
 2. )KP-2 – Krajská soutěž mužů, bychom si myslím občas obstáli, ale problém vidím v tom, že se hraje celý týden, všední dny i ve 20.45 hod.a nebudete mít čas a chuť chodit.
 3. )Kynšperský pohár – jsem sondoval, za jakých podmínek bychom mohli hrát, ale nesmyslné pravidla – ne všichni by mohli hrát. Ti co hráli od 15 ti let nějakou ligu, juniorskou, dorost a výše – nesmí nastupovat.
 4. )KHL – Mar.Lázně s Karlovarskou -  podobná situace jako v Kynšperském poháru. Nestačí si zrušit registraci, evidovaní v ČSLH.
 5. )Ukončit dnes činnost – pravděpodobně nejlepší možnost. Každý hráč si odejde kam bude chtít a co bude chtít hrát se rozhodne sám.
 6. A.)Brankáři:
 7. )Skupina 1.: sem patří hráči, kteří patřili k nejlepším v docházce.
 8. )Skupina hráčů.: která pomohla dohrát soutěž, bez nich bychom soutěž dávno skončili. Patřili v účasti od: 7.1.2018 ke 100% docházce, za což jim velice děkuji.
 9. D.) K ostatním hráčům:
 10. )Skupina hráčů: která mě zarmoutila a která nám mohla pomoci!
 11. )Hráče:
 12. )Teď přijde skupina hráčů od: 29 – 42 pořadí, která mě značně zklamala, s kterýma jsme počítali, někteří slibovali, ale ani jednou si nenašli cestu nám pomoc. Výmluvy – sliby. Je to těchto 12 hráčů: Bardon P., Bubenščikov I., Gelbič J., Poutník J.- zdravotní důvody, Hasala E., Chvalovský T., Král A., Kubík R., Peschel P., Tišer V., Weiner J. a Žeravik J.

Závěrem bych chtěl říci, že s takovým přístupem a nezájmem se již hokej hrát nedá. Trenér Václav Šnajdr rovněž dnes končí, nemá na střídačce nervy, prý nám chybí soudnost. Neumíte to vzít, všichni jste chytří – kecáte – radíte – morálka je velmi špatná. Nejste schopni včas potvrdit účast na zápase atd.atd. A to ještě jsme neotevřeli diskuzi, jestli i ti noví hráči zůstanou, jestli ještě budou mít zájem……

Pokusím se udělat rozbor a stav hráčů u mužstva:

Od začátku roč.2017/18 k dnešnímu dni se vystřídalo 30 hráčů ze 42 hráčů, s kterými jsme počítali.

Byl jsem rád, že pro soutěž máme konečně k dispozici 3 brankáře. Přesto v play-off o 3.místo jsme museli požádat kvůli brankářům o odložení zápasu. Nebyl k dispozici ani jeden! Šmídl – nemocen, Špírek – mimo, Hladík – zraněn.

V docházce:

1. Šmídl Dominik - 10x – spokojenost,

2. Hladík Lukáš - 3x, pak zraněn, čekal na operaci.

3. Špírek Rosťa – r.1963 – nejstarší hráč, 55 let. 3x musel nastoupit – děkuji za obětavost.

4.- Pech Milan – 14x, v posledním zápase nemohl nastoupit pro zbytečný trest, jinak spolehlivý, zodpovědný, výkonnostně na výši – žije hokejem.

5.- Večeřa Karel – 14x, zodpovědný, spolehlivý, výborný hokejista – r z loňska střeleckou mušku, někdy zbytečné řeči s rozhodčíma.

6.- Loskot Jiří – 13x, jeden z nejlepších hokejistů u mužstva, klidný – bezproblémový hráč, šikovný – rychlý – nejlepší střelec v mužstvu. Jediný problém, nikdy nepřijede včas, půl hodinu před zápasem aby byl v šatně.

7.- Bubla Václav – 11x, spolehlivý, slušný, patří k těm poctivým.

8.- Škornička Jakub – 11x, výborný hokejista, obránce na svém místě, obětavý, dojíždí až z Plzně.

9.- Pech Josef – 9x, jeho práce v SRN mu nedovolila se více zapojit. Svojí zkušeností patří k těm lepším hokejistům. Nedostatky – naučil se s Loskotem jezdit na poslední chvíli a občas na střídačce občas do toho kecák trenérovi.

10.- Šmíd Jarda – 8x, zranění mu znemožnilo se více zapojit. Patří k těm slušným, zkušeným hokejistům – spolehlivý, komunikuje, výborný do party.

11.- Sádlo Láďa – 8x, rychlý – výborný hokejista, kapitán mužstva, pro zranění nemohl více odehrát, v závěru sezńy z pracovních důvodů chyběl.

12.- Salva Tomáš – 8x, zápasů za sebou odehrál, rychlý, šikovný hokejista, přestoupil dle něho za lepším (trénuje se) do Chebu. Škoda, měl vydržet sezónu, tohle se nedělá.

Jedná se o:

13.- Kadlec Luboš , 14.- Kadlec Martin , 15.- Šťástka Jakub ,16.- Václav Rudolf

17.- Pavlů Pavel – 6x, pracovně zaneprázdněn, ale hlavně, dojížděl až z Prahy. Bojovník na svém místě, snažil se nám ppomoci. Za vše mu děkuji.

18.- Krich Tomáš – 5x, výborný hokejista – bojovný, sérii za sebou chodil s Tomášem Salvou, co odešel Salva, tak se již vůbec nezapojil. Pracovně nestíhal – dělal soboty. Škoda“.

19.- Peschel Tomáš – 5x, obětavý, jeho zranění se podepsalo na docházce.

20.- Berka Vítězslav - 4x, výborný obránce, bojovný. Ze začátku 4x přišel a pak již ne. Osobní a pracovní důvody.

21.- Brytkov Aleksandr – 2x přítomen

22.- Macura Jakub - 2x

23.- Boháček Roman - 1x

24.- Eliáš Jan - 1x

25.- Kováč Petr – 1x,

26.- Závorka David – 1x, sám chtěl od 14.1.2018 hrát, ale pak se jen omlouval, že na to nemá atd.

To je stručný rozbor našich 42 hráčů a sami vidíte, že chybí zodpovědnost, přístup k hokeji. Tohle je realita a stav hráčů u mužstva FARMÁŘŮ TRSTĚNIC.

V příloze zprávy máte některé dokumenty, podívejte se na přehled docházky a věřím, že v diskuzi se vyjádříte k naší situaci.

V letošním ročníku jsem nenašel žádné klady. Jako celek – kolektiv nemohu být spokojený, spíš otrávený, unavený – odevzdaný, žádná radost a chuť pokračovat.

Závěrem bych chtěl upřímně poděkovat těm, kteří pro náš hokej udělali vše, Těm co jsou slušní a reagovali na moje maily, či sms – komunikovali. Děkuji realizačnímu týmu s trenérem V.Šnajdrem, děkuji zdejšímu personálu, který nám připravil občerstvení. Samozřejmě jako vždy patří velký dík Vašim rodinám, manželkám a přítelkyním, které mají pro náš hokej pochopení. Vyzdvihnout a poděkovat musím také naším partnerům a sponzorům, přátelům a všem, kteří našemu hokeji pomáhali, Vám všem, že jsme nějakým způsobem sezónu dokončili.

Omluveni z dnešního posezení – Špírek R. – v Praze,Pavlů P.- zahraničí, Kadlec Luboš a Martin – jsou v Brně.

Tak v „diskuzi“ máte dostatek prostoru, abychom se všichni vyjádřili, co vlastně chceme???

V Březové: 31.3.2018                                                                      za: HC FARMÁŘI TRSTĚNICE

                                                                                                                     Prezident klubu

                                                                                                                     Jaroslav Zeman