Zpráva z ledního hokeje roč.2015/2016 – 10.zápas

*Domácí využili 5 přesilových her. *Farmáři odehráli zápas jen s 9 ti hráči. *O zápase rozhodly přesilové hry. *V poslední třetině padlo 9 branek. *

HC Mariánské Lázně.cz : HC Farmáři Trstěnice

                 9:7, (1:1, 3:2, 5:4).

V KLM KV kraje se v sousedském derby střetli dva dlouholetí rivalové HC Mar.Lázně a Farmáři Trstěnice. Ttrenéři Trstěnic měli velké starosti dát dohromady kompletní mužstvo, aby mohli zápas odehrát. Hned v první minutě zápasu se jim zranil Peschel Petr a tak zápas museli dohrát jen s 9 ti hráči. Mladý celek z Mar.Lázní pravidelně trénuje a byl výborně bruslařsky připraven. Zkušený celek Farmářů musel zápas doslova odřít a zápas dohrávali v posledních deseti minutách dokonce jen v 8, když jejich kapitán Láďa Sádlo dostal 10 min.za nevhodné chování (řeči) proti rozhodčím, takže si ostatní spoluhráči sáhli doslova na samé dno svých sil. Přesto tito hráči na ledě snesou měřítko a naštvaný mohou být na ostatní, kteří je nechali ve štychu. Trenér Zeman dodával: jestli se letos někdy sejdeme v kompletní sestavě, tak se stane zázrak a my začneme vyhrávat.

V zápase neměl svůj den ani brankář Réda Lukáš, který nesl vinu na 5 brankách a vyloučení - někdy zcela zbytečné, trestal soupeř z Mar.Lázní, který využil 5 přesilových her! Tohle ale vše vyplývalo z toho, že Farmářů bylo na ledě málo a docházely jim síly.

1.třetina: domácí celek chtěl rozhodnout utkání hned v úvodu zápasu. Bruslařsky přehrával Farmáře. Ve 03:33´- byl vyloučen trstěnický nejstarší hráč na ledě obránce Milan Pech. V 4:17´- kapitán domácích Himl vstřelil gól a využil tak přesilovou hru 1:0. V 6:00´- Večeřa vstřelil jen do tyčky a vzápětí ujel Loskot, ale brankáře Webrta také nepřekonal. 16:58´- Sádlo nahrál před branku a Jakub Tišer srovnal stav na 1:1.

2.třetina: opět vyrovnaná, Farmáři si vypracovali více gólových šancí a šli do vedení 3:1, ale rychlíci z Mar.Lázní v závěru 2.třetiny využili 2 přesilové hry a srovnali stav na 3:3.

21:00´- Barták se netrefil do prázdné branky. 23:12´- Večeřa nahrál zpět na modrou a obránce Milan Pech propálil vše a poslal Farmáře do vedení 1:2. V 25:00´- další nájezd Večeři zůstal neproměněný, ale za 0,5 minuty Pech M. uvolnil Večeřu a ten střelou k tyči zvýšil na 1:3. V 25:32´- vzápětí Chaljavin ujel, nahrál Formánkovi a ten snížil na 2:3. Ve 30´a 34´- Loskot zahodil dvě vyložené gólové šance. 35´- byl vyloučen obránce Hasala. 36:44´- domácí tým opět využil přesilovou hru – Chaljavin na Formánka a bylo srovnáno 3:3. V 38:20´- byl opět vyloučen Hasala. V 39:45´- domácí využili další přesilovou hru – a gólem do šatny otočili vývoj zápasu na 4:3 gólem Žemličky po přihrávce Chaljavina.

3.třetina: Divoká poslední třetina se stala doslova přestřelkou, škoda pro Farmáře, že kapitán Láďa Sádlo dostal 10 min.osobní trest a tak dohrávali jen s 8 hráči, pak chyběly síly. Farmáři dohráli zápas doslova vyčerpaní a unavení. Za to, že se nesložili a vydrželi až do konce zápasu jim patří od trenérů vřelý dík.

V 40:21´- závar před brankářem Rédou – Formánek na Himla a stav se měnil na 5:3. 45:00´- vyloučen Láďa Sádlo. 45:08´- Formánek využil dalčí přesilovou hru a zvýšil na 6:3. V 46:01´- Loskot projel a snížil na 6:4. 46:08´- jeden z nešťastných gólů Rédy – Vašíček na Kysilku a stav byl 7:4. V 46:35´- Pech Milan tvrdou střelou od modré snížil na 7:5. 47:31´- Réda soupeři daroval další gól. – Žemlička na Chaljavina a stav byl 8:5. 48:01´- Večeřa zahodil další gólovou šanci. 51:04´- Škornička vysunul vpředu Večeřu – ten ujel a snížil na 8:6. V 55:55´- Barták snížil na rozdíl jednoho gólu 8:7. Vzápětí byl vyloučen v 56:00´Jakub Tišer. 57:13´- Formánek využil další přesilovou hru – nahrál Chaljavinovi a ten dal na konečných 9:7 pro Mar.Lázně.

Rekapitulace: 9:7, (1:1, 3:2, 5:4), utkání řídila trojice rozhodčích z Chebu HR: Belka, ČR: Holý a Duršpek, tresty 8:7, (Sádlo 10 min.osobní trest), využití 5:1, oslabení 1:0, přihlíželo na 80 diváků.

Sestavy – HC Mariánské Lázně.cz: Webrt, Zhříval, Himl, Říha, Žemlička, Vašíček, Roth, Chaljavin, Budka, Formánek, Karolík, Kysilka, Černý, Hampejs, trenéři: Budka - Greitzinger.

HC Farmáři Trstěnice Réda, Sádlo, Večeřa, Loskot, Škornička, Barták, Pech M., Pavlů, Peschel P., Hasala, Tišer J., trenéři: Šnajdr - Zeman.

K zápasu se vyjádřili trstěnický trenér Šnajdr: „Ve vyrovnaném utkání nás soupeř vyučil v přesilových hrách, když proměnil hned 5 přesilovek. Nám se naopak přesilové hry vůbec nedařily a to rozhodlo o celém utkání.“

Partneři mužstva Farmářů pro toto utkání byli:

- AQUAFORUM s.r.o.- p.Vildová - Františkovy Lázně

- TANET WEST s.r.o.- p.Paseka - Mariánské Lázně

- UNIART – projekt.kancelář – Ing.Hložek – Mariánské Lázně