Zpráva z ledního hokeje roč.2015/2016 – 6.zápas

*Sousedské derby skončilo remizou.+ Obě mužstva podrželi výborní brankáři. + V 6.kole HC Mariánské Lázně poprvé obrali Farmáře o body. + Farmáři vyhrávali 2. Třetiny, přesto to na vítězství nestačilo. +

HC Farmáři Trstěnice : HC Mariánské Lázně.cz

3 : 3 , ( 2:1, 0:2, 1:0, SN 0:1 )

Na zimním stadionu v Mariánských Lázních zavítalo pár desítek příznivců hokeje, aby přišli povzbudit své příznivce. Od samého začátku diváci viděli v sousedském derby vyhecované, tvrdé střetnutí s obrovským nasazením.

Mladý tým z Mariánských Lázní zúročil své tréninky a svým bruslením přehrával místy Farmáře z Trstěnic. Lídr soutěže v 6.kole KLM KV kraje poprvé přišel o body. Trojice rozhodčích neměla vůbec lehkou úlohu. Někteří hráči z Trstěnic se nechávali zbytečně vylučovat za protesty. U obou celků výborně zachytali brankáři, u Farmářů se rozchytával Réda a u hostí ukazoval své umění Webrt.

Paličem v tomto utkání u Farmářů se stal Karel Večeřa, který jel i 2x sám na brankáře, ale Webrta nepřekonal.

Mužstvo z Trstěnic doslova dřelo, svým výborným výkonem se postaralo o zajímavé střetnutí. K nejlepším hráčům u Farmářů patřili: Réda, Sádlo a Boháček.

1.třetina – se odehrávala s velkým nasazením a bojovností. Farmáři zaskočili soupeře svojí dravostí a bruslením, a 1.třetinu vyhráli 2:1. V 7.min.- ujel Večeřa, ale Webrta nepřekonal. 7:18´- ale již Webrt kapituloval – od modré tvrdě vystřelil Škornička a Boháčkova šikovná teč poslala Farmáře do vedení 1:0. V 7:37´- než se hosté stačili rozkoukat, Trstěničtí využili svojí další pěknou kombinační akci, Barták našel kapitána Sádla a ten střelou do víka zvýšil na 2:0. V 8.min- opět ujel Večeřa, sám proti brankáři, ale gól nedal. V 11:46´- jeden z nejlepších hráčů hostů Formánek prostřelil Rédu a snížil tak stav na 2:1.

2.třetina – byla Farmáři hrozně odehraná. Nechávali se zbytečně vylučovat, začali dělat chyby, místo toho aby se soustředili na hru. 2.třetina skončila výhrou mladého celku HC Mar.Lázní 2:0. Ve 21:29´- po návratu vyloučeného Večeři, hosté Rothem srovnali stav na 2:2. V 30:38´- pěkná, rychlá akce Mar.Lázní – po ose Chaljavin na Formánka, který otočil zápas pro Mar. Lázně na 2:3. V 38:30´- při závaru, trstěnický Bubla nastřelil jen tyč a tak svat po dvou třetinách byl 2:3.

3.třetina – se hra zbytečně přitvrdila. Emoce dělaly své, na což doplatili Škornička a Pech, kteří obdrželi 10 min OT za řečnění. Přesto se Farmářům podařilo vyrovnat na 3:3 a tak skončilo i střetnutí.

V 46:42´- Škornička a Pech dostali 10 min.OT za nesportovní chování. 52:57´- našli Farmáři sílu a po pěkné akci - Boháček uvolnil Bartáka a ten srovnal na konečných 3:3. V 59:15´- ještě rozhodčí neuznali Farmářům gól.

V samostatných nájezdech se prosadil jen Formánek a tak bod navíc si připsali HC Mar.Lázně.

Rekapitulace – výsledek 3:3, (2:1, 0:2, 1:0, SN 0:1), branky za HC Farmáři Trstěnice: Boháček, Sádlo, Barták, asistence: Němec, Barták a Boháček. Branky za HC Mar.Lázně.cz: 2x Formánek, 1x Roth, asistence: 1x Chaljavin. Utkání řídila trojice rozhodčích: HR – Marzy, ČR. Čelikovský a Belka. Tresty 10:4 (Pech a Škornička 10 OT), využití 0:0, oslabení 0:0, přihlíželo na 100 diváků.

Sestavy - HC Farmáři Trstěnice: Réda, Sádlo, Večeřa, Loskot, Škornička, Bubla, Pech J., Boháček, Barták, Brytkov, Němec, Pech M., trenéři: Šnajdr - Zeman.

HC Mariánské Lázně.cz: Webrt, Himl, Říha, Žemlička, Vašíček, Roth, Chaljavin, Budka, Formánek, Karolík, Kysilka, Pěnkava, Kosina, Studnička, trenéři: Greizinger a Česal.