Zpráva z ledního hokeje roč.2015/2016 – 4.zápas

Farmáři otočili vývoj zápasu.

*Hattrickem se blýskl útočník Barták, který nastřílel 4 góly. *Trstěničtí otočili vývoj zápasu z 0:3 na 12:5.*

*Domácí v závěrečné třetině nasázeli hostům 9 branek.

HC Farmáři Trstěnice : HC Kombinát Vřesová

12 : 5, (1:3, 2:1, 9:1).

V odloženém zápase 1. kola přivítali Trstěničtí loňského vítěze KLM KV kraje HC Kombinát Vřesovou. Farmáři v posledním zápase vyhráli v Ostrově nad Čerty 14:3 a tak chtěli na domácí půdě rovněž vyhrát. Tak trenéři Šnajdr se Zemanem nečekaně zamíchali se sestavou a dopředu na křídla poslali obránce Brytkova a Hasalu. Hosty naopak 2 třetiny podržel v brance nestárnoucí Rosťa Špírek, kterého nedokázali překonat v jasných gólových šancích – Sádlo, Pech a Večeřa, který neproměnil ani TS. Utkání přineslo mnoho zajímavých kombinací, kde v rychlém střetnutí se bylo na co dívat. U domácího mužstva se blýskl útočník Tomáš Barták, který vstřelil 4 góly, hattrick,

Dvě třetiny Vřesová vedla a tak před poslední třetinou udělali trenéři Trstěnic v šatně dusno. Nespokojenost s hrou, neproměňování vyložených gólových šancí atd. Poté Farmáři nastoupili na led jako vyměnění. Doslova otočili vývoj zápasu z 0:3 na 12:5 a tak si zaslouženě připsali 3 body. Nad standard velmi dobře zahráli a patřili k nejlepším hráčům utkání: Hasala, Barták a Večeřa.

1. třetina: se odehrála ve velmi vysokém tempu, hosté byli lepší, v rozmezí 2 minut, ve 14-té minutě Farmáři dostali 3 góly, 2x se trefil Pašek a 1x Novák. V závěru 1. třetiny ujel Sádlo, nahrál Bublovi, který snížil na 1:3.

2. třetina: se hra vyrovnala a jen střelecká nemohoucnost trstěnnických hráčů udržela po 2 třetinách hosty ve vedení 3:4. Ve 25.min.- ujel kapitán Farmářů Sádlo, zpětná přihrávka na Hasalu, který z voleje prostřelil Špírka 2:3. Ve 32.min.- minela brankáře Rédy umožnila Magulovi zvýšit na 2:4. Ve 33.min.- domácí založili pěknou akci, po ose: Bubla - Pech M. a Barták, který si tímto gólem zadělal na hattrick 3:4.

3. třetina: po domluvě trenérů v šatně, nastal doslova ve 3. třetině zlom. Farmářům se začala dařit střelba a třetinu vyhráli vysokým skórem 9:1. Tímto vyhráli nad Vřesovou i celý zápas 12:5. Branky: 3x Barták, 1x Pech J., Sádlo, Hasala, Večeřa, Bubenščikov a Tišer.

Rekapitulace – výsledek 12:5, (1:3, 2:1, 9:1). Branky za HC Farmáři Trstěnice: 4x Barták, 2x Hasala, 1x Bubla, Pech J., Sádlo, Bubenščikov, Večeřa, Tišer, asistenci si připsali: 4x Sádlo, 1x Pech M., Bubla, Škornička, Večeřa, Bubenščikov, Peschel P., Pech J. Branky HC Kombinát Vřesová: 2x Magula a Pašek, 1x Novák, asistence: 2x Koněvalík, 1x Bodák, Galeja a Krátký. Utkání velmi dobře řídila trojice rozhodčích HR: Holý, čároví: Marzy a Běla. Tresty 4:12, využití 2:2, oslabení 0:0, přihlíželo na 45 diváků.

Sestavy - HC Farmáři Trstěnice: Réda, Hasala, Sádlo, Večeřa, Škornička, Bubenščikov, Tišer V., Bubla, Pech J., Barták, Peschel P., Brytkov, Pech M., trenéři: Šnajdr - Zeman.

HC Kombinát Vřesová: Špírek, Szabó Pavel a Lukáš, Bodák, Novák, Pašek, Rozsypal, Bardon, Krátký, Koněvalík, Magula, Šnicer, Galeja, trenéři: Galeja a Šenkýř.

K zápasu se vyjádřit trstěnický trenér Šnajdr: „Od samého začátku se hrál rychlý hokej na obou stranách. Soupeř nám hned na začátku odskočil o tři góly a nám se nedařilo střelecky. Chybělo nám proměňování šancí. Ve třetí třetině jsme se více tlačili do střelby a přišly i góly. Soupeře jsme už prakticky do ničeho nepustili“.