Zpráva z ledního hokeje roč.2015/2016 – 1.zápas

* Hattrick si připsal kapitán Farmářů Láďa Sádlo.

* Až po dvou letech se podařilo porazit hokejovému týmu Mariánských Lázní Farmáře z Trstěnic.

HC Mariánské Lázně : HC Farmáři Trstěnice

9 : 7, (2:3, 5:2, 2:2)

Farmáři z Trstěnic zahájili 43letou nepřetržitou hokejovou sezónu v nejvyšší krajské soutěži ledního hokeje roč.2015/2016, kde je nasazeno 5 mužstev KLM KV kraje (PK Vřesová, Čerti Ostrov, Mariánské Lázně, Stadion Cheb a Farmáři Trstěnice). Hraje se 4 kolově, poté play-off o vítěze KLM.

Trstěničtí hned v prvním zápase nastoupili v „derby“ proti domácímu celku HC Mariánské Lázně, a to doslova bez tréninku a bez jakékoli přípravy, což bylo také znát, hodně se chybovalo, hlavně v obranné činnosti. Ale svojí bojovností, vůlí a nasazením se zápas stal velmi zajímavý a vyrovnaný. Mladý tým Mariánských Lázní, velmi dobře bruslařsky připraven, předvedl výbornou, rychlou hru a tak Farmáři jen díky své zkušenosti, drželi s domácím týmem krok. Bylo jen škoda, že Trstěnničtí postrádali ve svých řadách další zkušené hráče, jako třeba: Němce, Soukupa, J.Pecha, V.Tišera, Bubenščikova, Pavlase, Brytkova atd.

1.třetina – Než se stačil trstěnický brankář Réda zorientovat ve své brance, tak již ve 2.minutě inkasoval branky od domácího Himla a Pěnkavy 2:0. V 6.min.- využili Farmáři přesilovou hru, Sádlo před branku, kde se nejlépe zorientoval Večeřa a snížil tak stav zápasu na 2:1. 7.min.- kapitán hostů Sádlo neproměnil nájezd. 9.min.- domácí tým nevyužil přesilovou hru 5:3. 11.min.- druhý nájezd, kapitán Sádlo opět neproměnil. 12.min.- při tlaku Farmáři srovnali skóre. Nový trstěnický hráč Bubla Václav nahrál Sádlovi a ten srovnal na 2:2. 19.min.- nádherná akce. Obránce Dibala Z. vysunul Láďu Sádla, ten ujel a zpětnou přihrávkou do závěsu Loskotovi, který poslal Farmáře do vedení 2:3.

2.třetina – dalo by se říci, že ta rozhodla o celkovém výsledku zápasu. Tu prohráli Farmáři vysoko 5:2. Ve 32.min.- byl vyloučen hráč Pavlů do konce utkání a oslabil tak svoje mužstvo na 5.min. Domácí hráli 5:3 a vstřelili tak 2 góly.

Ve 21.min.- Chalavin uvolnil Himla a ten srovnal na 3:3. 24.min.- si našlápl Večeřa a jeho sólo zakončil krásnou brankou 3:4 pro Farmáře. 29.min.- ujel Loskot, ale byl podražen. TS sám proměnil a zvýšil na 3:5. 32.min.- tým Farmářů oslabil Pavlů, který dostal 5+TH, do konce utkání. Poté nastal v utkání zvrat. Domácí tým hrál 5:3 a plně využil přesilovou hru. Branky Studničky, Budky, Himla a Formánka znamenaly výhru ve 2.třetině 5:2. Stav utkání byl rázem 7:5 pro domácí.

3.třetina – v 53.min.- obraně hostí ujel Pěnkava a zvýšil na 8:5. 54.min.- ujíždějící Loskot přihrál Sádlovi a ten snížil na 8:6. V 55.min.- Farmáři využili přesilové hry, Bartákova přihrávka na Dibalu M. a stav byl rázem 8:7. V 57.min. ještě třetí nájezd Sádla, ale neproměnil. V 59.min.- pod tlakem Farmářů, kteří chtěli ještě vyhrát se puk dostal ke Kysilkovi, který vpředu vysunul Říhu a ten ukončil zápas s výsledkem 9:7 pro tým HC Mariánských Lázní.

K nejlepším hráčům u mužstva Farmářů patřili: Jiří Loskot, Láďa Sádlo a Milan Pech.

Rekapitulace – výsledek 9:7, třetiny 2:3, 5:2 a 2:2. Utkání řídili HR – Gendráč, ČR – Marzy a Martinec, tresty 10:7, využití 2:2, oslabení 0:0. Vyšší tresty 10 TM: Vašíček a Chaladin = 25 TM – Pavlů.

Sestavy - HC Mariánské Lázně: Webert, Zadňančin, Vašíček, Formánek, Petr, Himl, Budka, Chalavin, Říha, Kysilka, Roth, Žemlička, Hampejs, Studnička, Kosina, Pěnkava, trenér: Král, vedoucí: Česal.

HC Farmáři Trstěnice: Réda, Hasala, Sádlo, Soukup, Večeřa, Loskot, Škornička, Dibala Zdeněk a Martin, Barták, Pavlů, Bubla, trenéři: Zeman - Šnajdr.

K zápasu se vyjádřil jeden z trstěnických trenérů Zeman:

Hráči předvedli bojovný výkon, s nasazením. Utkání bylo velmi vyrovnané. Škoda některých zbytečných chyb, včetně vyloučení Pavlů, přesto klukům po prvním mistrovském zápase za jejich výkon děkuji.