Zpráva z ledního hokeje roč.2014/2015 – 18.kolo

*Karel Večeřa – palič Trstěnic se konečně probudil a v zápase zaznamenal svůj hattrick. *Tým Mariánských Lázní ani jednou v letošním ročníku nad Farmáři nevyhrál. *

Výborné, čistě hrané utkání. *

HC Farmáři Trstěnice : HC Mariánské Lázně.cz

9 : 6, (4:4, 3:0, 2:2)

V „sousedském derby“ v 18.kole KLM KV kraje se na zimním stadionu v Mariánských Lázních střetli v tomto ročníku již počtvrté dlouholetí rivalové HC Farmáři Trstěnice proti HC Mariánské Lázně.cz.

Tým z Mar.Lázní nastoupil v úplně jiné sestavě, hrál velmi čistě, s obrovským nasazením a vůlí po vítězství a zanechával na ledě velmi pěkný dojem, i když body nakonec nezískal.

Trstěničtí si vědomi toho, že každé vzájemné derby bylo hodně vyhecované, (tentokrát byl zápas hrán velmi čistě), vstoupili rovněž do zápasu velmi nabuzeni a tak se hrál výborný, velmi rychlý hokej, především 1.útok vedený kapitánem Sádlem se Soukupem a Němcem, svojí dravostí dělal velké starosti hostující obraně, ale zklamala je střelba. Ještě že se ve 2.třetině „probudil palič“ Karel Večeřa, který zaznamenal hattrick a jeho spoluhráči v útoku Loskot a Brytkov také stříleli góly.

1. třetina:

Hosté šli hned v první třetině do vedení, když doslova rozebrali trstěnickou obranu. Do 15té minuty byl však již stav 4:1 pro Farmáře. Nedisciplinovanost především obránce Pepi Pecha umožnila v závěru první třetiny hostům srovnat stav na 4:4.

2.třetina:

Po domluvě trstěnickým hráčům jim patřila celá druhá třetina. Na celé čáře dokázali přehrát hostující tým Mariánský Lázní a vyhrát nad ním 3:0.

3.třetina:

Se hrála opět ve vysokém tempu, hosté snížili na 7:6. V 55´min.- šikovná Brytkova střela k tyči znamenala pojistku domácích 8:6. V poslední minutě odvolali hosté brankáře, puk ale zachytil Večeřa a do prázdné branky zaznamenal svůj hattrick a konečný stav utkání 9:6.

Rekapitulace – výsledek 9:6, (4:4, 3:0, 2:2), branky za Farmáře Trstěnice: 01:36´- Večeřa, 06:09´- Loskot (Tišer), 10:47´- Němec, (Škornička), 12:42´- Pech J. (Sádlo – Soukup), 21:27´- Večeřa, 27:26´- Němec (Sádlo), 30:54´- Loskot (Škornička), 56:56´- Brytkov (Loskot – Barták), 59:43´- Večeřa. Branky za HC Mar.Lázně: 01:02´- Partl (Formánek – Fajkus), 14:35´- Helis (Černý), 19:33´- Formánek (Mendyka), 19:46´- Fajkus (Černý), 41:50´- Partl (Formánek – Fajkus), 54:58´- Partl (Formánek – Černý). Rozhodčí – HR: Borka, ČR: Pentlschmid – Hajdu, časomíra: Vajskebrová, zapisovatel: Černý Roman, tresty 6:4, využití 0:1, oslabení 1:0.

Sestavy – HC Farmáři Trstěnice:Réda,Brytkov, Sádlo, Soukup, Večeřa, Loskot, Škornička, Pech Josef, Barták, Pavlů, Němec, Pech Milan, Tišer Vlastimil, trenéři: Zeman - Ledvina.

HC Mariánské Lázně.cz:Zhříval, Zadňančin, Formánek, Bolek, Černý, Fajkus, Budka, Partl, Mendyka, Helis, Himl, Petr, trenéři: Budka – Šrůt.

K zápasu se vyjádřil trstěnický trenér Zeman:

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, ale závěr 1.třetiny naše obrana podcenila. Ve druhé třetině jsme soupeře přehráli a udělali si potřebný náskok a ten rozhodl o výsledku zápasu. Oboustranně výborně odehrané utkání.