Zpráva z ledního hokeje roč.2014/2015 – 13.kolo

*V sousedském derby, body pro Farmáře. *Trstěničtí již po třetí v letošní sezóně nad HC Mar.Lázní vyhráli. *Farmáři se s letošním rokem rozloučili vítězstvím. *Mužstvo Trstěnic doslova soupeře deklasovalo. *Trstěničtí odehráli střetnutí bez jediného vyloučeného hráče. *

HC Mariánské Lázně CZ – HC Farmáři Trstěnice

2 : 9, (1:1, 0:6, 1:2)

V posledním letošním zápase KLM KV kraje se již v tradičním derby střetli dlouholetí rivalové HC Mariánské Lázně a HC Farmáři Trstěnice. Trstěničtí zajížděli do Mariánských Lázní s jasným cílem – zvítězit, což se jim opět podařilo a doposud v letošním ročníku s Mar. Lázněmi neprohráli.

Trstěničtí se opírali o výborně chytajícího brankáře Rédu, který zlikvidoval gólové šance domácích a značně tak přispěl k jejich vysokému vítězství a to ještě v tomto zápase Farmáři nastřelili 6 tyček a mnoho gólových šancí neproměnili. Paličem tohoto utkání byl celý 1.útok ve složení – Loskot, s křídly Soukupem a Sádlem. Za zmínku stojí, že Farmáři celé střetnutí odehráli bez jediného vyloučeného hráče, což ocenili oba trenéři, jak Šnajdr, tak i Zeman. Výbornou práci vzadu odvedl Milan Pech a jeho přihrávky na útočníky byly doslova lahůdkou.

1. třetina: se odehrávala ve vysokém tempu s mnoha neproměněnými gólovými šancemi. Již v 01:44´- šli domácí do vedení, když Vašíček nahrál Partlovi a ten dostal puk do branky 1:0. Ve 14:22´- druhý útok Farmářů srovnal stav po akci Večeřa – Barták a bylo vyrovnáno 1:1.

2. třetina: hráči z Trstěnic začali více napadat, bruslit a tak přišel zvrat utkání a s ním i góly, stav po 2.teřtině byl 1:7 brankami: 20:55´- Sádlo (Hasala – Loskot) 2:1, 25:37´- Sádlo (Pech M.) 1:3, 30:24´- Barták (Peschl) 1:4, 34:24´- Soukup (Sádlo) 1:5, 35:30´- Hasala (Sádlo) 1:6, 36:34´- Loskot (Pech M.) 1:7.

3. třetina: Farmáři v euforií přestávali hrát, napadat, a místo střel si začali více přihrávat a drželi puk déle na holi. Zápas tak dohráli v klidu, s vítězstvím 2:9 a výhrou ve 3.třetině 1:2.

Ve 45:35´- Večeřa (Pech M.) 1:8, 48:15´- Večeřa (Sádlo – Soukup) 1:9, závěr střetnutí obstaral pěknou tvrdou střelou v 52:18´David Bolek, kterému asistovali (Musil – Mendyka) na konečných 2:9.

Rekapitulace – výsledek 2:9, (1:1, 0:6, 1:2), utkání velmi dobře řídili chebští rozhodčí HR – Čeřovský, ČR – Holý a Kapr. Časomíra – Vajskebrová, zapisovatel: Černý, tresty 5:0, využití 0:2, oslabení 0:0, přihlíželo 70 diváků.

Sestavy – HC Mariánské Lázně.CZ:Zhříval, Musil, Vašíček, Budka, Vild, Partl, Mendyka, Bolek, Říha, Konfršt, Česal, trenér: Miloš Petr.

HC Farmáři Trstěnice:Réda, Hasala, Sádlo, Soukup, Večeřa, Loskot, Škornička, Král, Peschl, Barták, Pech Milan, Čiček, trenéři: Šnajdr – Zeman J.

K zápasu se vyjádřil trstěnický trenér Šnajdr:

První třetinu soupeř dobře bruslil a nepouštěl nás do zakončení. Ve druhé třetině jsme začali více bruslit a soupeře jsme začali přehrávat, což přineslo i góly. Ve třetí třetině jsme zbytečně dlouho drželi puky na holi a málo jsme se tlačili do střelby. Jinak jsme ale odehráli dobré utkání.