Zpráva z ledního hokeje roč.2014/2015 – 9.kolo

*Trstěnický Macháček si vystřílel hattrick a dvě asistence a tak si do kanadského bodování připsal 5 bodů. *Farmáři si z Chebu odvezli zaslouženě 3 body. *Trstěnický válec se začíná rozjíždět. *

HC Stadion Cheb : HC Farmáři Trstěnice

4 : 11, (2:4, 1:3, 1:4)

V 9.kole KLM KV kraje přivítalo mužstvo HC Stadion Cheb zkušené mužstvo z Trstěnic, pod dokonalým vedením Zeman – Šnajdr, kteří již několik sezón tvoří neodmyslitelnou trenérskou dvojici.

Mužstvo z Trstěnic po nezdařeném úvodu soutěže (nedostatek hráčů) se opět začíná prosazovat a hrát svůj hokej a tak není divu, že Farmáři z Trstěnic si odvezli z Chebu zaslouženě 3 body, po výborném herním výkonu. Jak se ozývaly hlasy „trstěnický válec se začíná rozjíždět“! Opět se ukázalo, jaké pro mužstvo byl přínosem Lukáš Macháček, který hostoval v Praze a na zápasy dojíždí právě až ze samotné matičky Prahy. Jeho přihrávky „mají oči“ a tak jeho první útok spolu s rychlými dravými křídly kapitánem Sádlem a Soukupem dělaly nemalé starosti chebským hráčům. Soupeř HC Stadion Cheb byl velmi dobře připraven, nabuzen a svojí houževnatostí a napadáním by byl nepříjemným soupeřem pro každé mužstvo.

První třetina byla rychlá, vyrovnaná, kde až v závěru třetiny odskočili Farmáři na rozdíl dvou gólů. Po 1.třetině odstoupil ze zápasu pro zranění chebský brankář Hladík a tak se do branky musel postavit opět Zeman Tomáš, který chytal a hájil v minulosti dres Farmářů. Ve 2.třetině Farmáři hráli 2x v oslabení 5:3, které však dokázali skvěle ubránit a časem přidali další 3 góly a tak po druhé třetině byl stav zápasu 3:7 pro Farmáře. Ve 3.třetině se již ukázala zkušenost a chytrost Trstěnicích hráčů, kteří dotáhli zápas do vítězného konce a zaslouženě vyhráli 4:11. Z Chebu si tak odvezli tří bodový zisk.

K nejlepším hráčům od Farmářů patřili: již zmiňovaný Lukáš Macháček, který si vystřílel hattrick, 2 asistence a do kanadského bodování si ještě připsal 5 bodů, dále obránce Škornička a brankář Réda.

Nepříjemné a skličující pro Farmáře bylo, že v 52.minutě musel odstoupit obránce Brytkov, pro zranění a posléze šití brady a zhmoždění čelisti. Farmářům bude minimálně 3 týdny chybět.

Rekapitulace – výsledek 4:11, (2:4, 1:3, 1:4), branky za HC Stadion Cheb: v 05:46´- Kohout M. (Kohout D.- Horník), 14:28´- Horník (Kohout D.), 23:36´- Rybák (Kohout D.), 50:12´- Kohout M. (Horník – Bláhovec). Branky za HC Farmáři Trstěnice: 05:24´- Večeřa (Bubenščikov), 15:14´- Soukup (Macháček), 15:31´- Macháček (Soukup – Pech J.), 17:02´- Večeřa (Bubenščikov), 27:48´- Sádlo (Němec), 28:26´- Němec (Král), 31:28´- Bubenščikov (Večeřa – Peschl), 45:14´- Pech M. (Macháček – Brytkov), 53:44´- Bubenščikov (Večeřa), 56:18´- Macháček (Sádlo – Soukup), 59:55´- Macháček (Soukup – Pech M). Utkání řídili: HR – Havelec, ČR: Hajdu – Vilhelm, časomíra: Čelikovský, tresty 11:11 (Hála a Marek po 10.min osobní tresty), využití 2:1, oslabení 0:1, přihlíželo na 60 diváků.

Sestavy – HC Stadion Cheb: Hladík, Nožička, Marek, Brychta, Kohout Martin, Horník, Kohout David, Moudrý, Rybák Jiří, Zeman T., Petroš, Hála, Bláhovec, Hošek, Hofman, trenéři: Horník – Marek.

HC Farmáři Trstěnice: Réda, Macháček, Brytkov, Pech Milan, Škornička, Bubenščikov, Němec, Pech Josef, Sádlo, Soukup, Večeřa, Loskot, Král, Peschl, Dibala Zdeněk, trenéři: Šnajdr – Zeman J.

K zápasu se vyjádřil trdtěnický trenér Šnajdr:

Soupeř hrál od samého začátku na brejky a to se mu vcelku dařilo. My jsme se pomalu rozehrávali a svoji hru jsme začali hrát až ke konci první třetiny. Od druhé třetiny jsme již soupeře přehrávali. Ve třetí třetině jsme již soupeře až na malé výjimky do ničeho nepouštěli a zápas jsme dohrávali v pohodě.