Zpráva z ledního hokeje roč.2014/2015 – 8.kolo

*Farmáři vítězně v sousedském derby. *Trstěničtí porazili své dlouholeté rivaly. *Macháček ukončil hostování v Praze a vrátil se k Farmářům. *Ve velkém sousedském derby si body připsali Farmáři.

HC Farmáři Trstěnice : HC Mariánské Lázně.cz

7 : 4, (3:2, 2:0, 2:2)

K velmi důležitému, těžkému zápasu zajížděli Farmáři z Trstěnic do Mariánských Lázní, kde je čekal velmi ambiciózní soupeř HC Mariánské Lázně.cz. V 8.kole KLM-KV kraje svedl los v sousedském derby dva dlouholeté rivaly a tak není divu, že zápasy jsou vždy vyhecované. Do řad Farmářů se vrátil Lukáš Macháček, který ukončil hostování v Praze, aby pomohl Farmářům, což bylo v zápase velmi znát. Větší vůle, nasazení, skvělé napadání a pravidelné střídání, včetně střelba – to byly hlavní zbraně Farmářů. Trstěničtí se opět opírali o výborného brankáře Lukáše Rédu, který doslova vychytal střelce Mar.Lázní.

K nejlepším hráčům u Farmářů patřili: Sádlo, Pavlů a Soukup, u mužstva Mar.Lázní: Zhříval a Pártl.

1.třetina – Trstěničtí svým nasazením a presinkem si vytvořili převahu a v 10 minutě již vedli 3:0. Hrál se velmi kvalitní, rychlý hokej.

00:22´- Pech vysunul Sádla který ujel, ale jeho střelu brankář vyrazil, avšak důrazný Soukup dorazil na 1:0. 04:29´- Trstěničtí využili přesilovou hru, šikovný Loskot přihrál Tišerovi, ten na Němce a jeho tvrdá střela končila v brance 2:0. 08:15´- Urbele na Večeřu, ten na mladého Ziegla, který si „mazácky“ vychutnal brankáře Zhřívala a bylo to 3:0. 16:59´- hosté využili přesilové hry – Helis před branku a Čepelák snížil na 3:1. 18:59´- nesoustředěnost Farmářů byla potrestána – Dominik na Bolka a třetina končila za stavu 3:2.

2.třetina – 23:31´- Soukup na Škorničku, rána od modré a Pavlů tečí zvýšil na 4:2. 25:34´- Škornička na Krále, ten na Večeřu a jeho střela zvýšila skóre na 5:2.

3.třetina – 43:45´- Bolkova přihrávka na Petra, který vzápětí snížil na 5:3. 46:58´- rychlá akce – Sádlo na Soukupa a ten se nemýlil 6:3. 48:56´- Farmáři využili přesilovou hru 5:3, Soukup na Pecha, který prostřelil vše 7:3 pro Trstěnice. 55:49´- již nekoncentrované trstěnické obraně ujel mariánskolázeňský Pártl a snížil stav na konečných 7:4.

Rekapitulace – výsledek 7:4, (3:2, 2:0, 2:2), branky za Farmáře Trstěnice: 2x Soukup, 1x Němec, Ziegler, Pavlů, Večeřa a Pech J. Asistenci si připsali: 2x Sádlo, 1x Tišer V., Večeřa, Škornička, Pech J., Soukup. Branky za HC Mariánské Lázně.cz: 1x Čepelák, Bolek, Pter a Pártl. Asistenci si připsali: 2x Helis, 1x Dominik a Bolek. Utkání řídili HR – Havelec, ČR – Peutlschit a Pfišier, časomíra: Vajskebrová a zapisovatel: Černý. Tresty: 5:10, využití 3:1, oslabení 0:1, přihlíželo na 80 diváků, kteří viděli pěkný, pohledný hokejový zápas.

Sestavy - HC Farmáři Trstěnice: Réda, Urbele, Sádlo, Soukup, Večeřa, Loskot, Škornička, Macháček, Král, Pech, Ziegler, Tišer V.,Pavlů, Němec, trenéři: Šnajdr - Zeman.

HC Mariánské Lázně.cz: Zhříval, Budka, Vild, Říha, Pártl, Dvořáček, Mendyka, Fajkus, Helis, Petr, Bolek, Musil, Čepelák, Kysilka, Dominik, trenéři: Petr a Kreuzinger.

K zápasu se vyjádřil trdtěnický trenér Šnajdr:

Začátek zápasu nám vyšel výborně, dobře jsme bruslili, a soupeře jsme do žádné šance nepustili. Pak došlo ke zbytečným školáckým chybám a soupeř toho využil a snížil na rozdíl jednoho gólu. Ve druhé třetině jsme soupeři odskočili na rozdíl tří branek a pak už jsme utkání dohrávali vcelku v pohodě.