Zpráva z ledního hokeje roč.2014/2015 – 6.kolo

* V Kadani doslova duněly mantinely. * Farmáři z Trstěnic o výsledek bojovali, ale na vítězství nedosáhli. * Skvělý výkon Trstěnicích hráčů, s výborným brankářem Rédou.*

SK Kadaň B“ :  HC Farmáři Trstěnice

6:2, (2:0, 2:1, 2:1)

V 6.kole KLM KV kraje svedl los mužstva Kadaně proti Trstěnicím. Zkušený, vyzrálý domácí tým, nechtěl nic ponechat náhodě a na domácím ledě nastoupil s třemi kompletními pětkami. Od samého začátku hrál velmi tvrdě, dohrával souboje – puky u mantinelů a tak „mantinely doslova duněly“. Hned několik hráčů si ze zápasů odneslo šrámy (Bubenščikov, Brytkov). Mužstvo Kadaně se netajilo s přáním, hrát v příštím ročníku 2.ligu, má pro tuto soutěž veškeré podmínky. Mužstvo v zápase ukázalo své přednosti, nabruslené, natrénované, fyzicky velmi zdatné, sehrané, skvělé kombinační akce – prostě, ví o sobě, proto nebylo divu, že ostatní soupeře v KLM doslova přečíslí, přehrávají a drtí vysokým vítězným skórem.

V pěkném, pohledném, rychlém zápase Farmáři předvedli obětavý, bojovný výkon a doslova se překonávali. Bylo jen škoda, že se chvilkami nechávali unést a propadli u 3 branek v obrané fázi. V brance Farmářů doslova čaroval a vychytal mnoho střel výborný Lukáš Réda a o to více mrzí nevyužité gólové šance, či samostatné úniky, nájezdy, které neuměli Soukup, Bubenščikov, Sádlo, ale především „paličem“ tohoto utkání se stal Karel Večeřa, který „spálil čtyři vyložené tutovky“.

1.třetina – V 11:43´- při vyloučení Farmáři neuhlídali Nepráška, který nahrál před branku a Paul otevřel skóre 1:0. V 17:14´- Farmáři nevyužili gólovou šanci, opět propadli v obraně, kde ujel rychlý Hubínek, přihrál před branku Bartokovi a Kadaň vedla 2:0.

2.třetina – 21:55´- Bubenščikov rozehrál na Škorničku, který vysunul na útočné modré Lovase a ten tvrdou střelou pod víko zaznamenal snížení krásným gólem na 2:1. 23:25´- domácí kontrolovali po chybě obránce Milana Pecha, trestal Paul – přihrál Nepráškovi, který zvýšil na 3:1. 32:11´- domácí využili přesilovou hru – Hubínek uvolnil Bartoka a ten chytře zvýšil na 4:1. Ve 35´byl tvrdě zezadu u mantinelu sražen obránce Brytkov, bez všimnutí a postihu rozhodčích. Po 15ti minutovém otřesu se zapojil zpět do hry.

3.třetina – 49:11´- při tlaku Farmářů si Neprášek v brankovišti stisknul rukou puk a tak bylo nařízeno TS – Bubenščikov nájezd proměnil a snížil stav utkání na 4:2. Domácí tým znervózněl, v 50:37´- je u mantinelu střídaček hostí tvrdě naražen trstěnický Bubenščikov, opět rozhodčí faul neodpískali. Po následné šarvátce mezi hráči, přišel trest rozhodčích, kteří poslali předčasně do šatny u Kadaně Révayho a Hartmana a u Farmářů Škorničku a Pecha. V 56:15´- Večeřa neproměnil gólovou šanci, když jel sám na brankáře Starého. Známé přísloví „nedáš – dostaneš“ se opět naplnilo. V 56:25´- přetížená již trstěnická obrana, Brytkoval udělal chybu a Paul zvýšil na 5:2. V 58:38´- po tvrdé střele Holana od modré prostřelil vše a upevnil na konečných 6:2 pro Kadaň.

Rekapitulace – výsledek 6:2, (2:0, 2:1, 2:1), utkání velmi dobře řídili HR – Votík, ČR: Goltsch a Sládek, bylo jen škoda, že připustili tvrdou hru u mantinelů. Tresty 11:12, využití 2:0, oslabení 0:0, do konce utkání: za Kadaň Révay a Hartman, od Farmářů Škornička a Pech. Přihlíželo na 80 platících diváků.

Sestavy – SK Kadaň B“: Starý, Damašek, Holán, Révay, Hartman, Paul, Tichý, Vaněček, Polanský, Krása, Karbula, Hubínek, Bartók, Moro, Krpenský, Kočí, Neprášek, Vrátník, trenéři: Kučera - Holán.

HC Farmáři Trstěnice: Réda, Brytkov, Bubenščikov, Pavlů, Tišer Jakub, Pech, Škornička, Lovas, Sádlo, Soukup, Urbele, Večeřa, Ziegler, Král, trenéři: Šnajdr - Zeman.

K zápasu se vyjádřil trstěnický trenér Zeman:

V pěkném, pohledném utkání domácí vše hráli přes střed, prostě, co hráč, to hokejista. Hráčům musím poděkovat za to, že vše odmakali a sáhli si až na dno svých sil, nevypustili žádný puk. Bylo jen škoda, že jsme se neprosadili více střelecky, chybělo nám trochu toho štěstíčka. Gólové šance byly. Dnes mi s takovým kvalitním soupeřem výsledek nemrzí, vždyť ještě 3,5 min.před koncem zápasu byl výsledek na vážkách.