Zpráva z ledního hokeje roč.2014/2015 – 3.kolo

* Jiří Loskot od Farmářů si vystřílel hattrick. *Hrál se výborný hokej, s obrovským nasazením. *Do branky Farmářů se postavil hráč z pole Evžen Hasala. * Velké sousedské derby.*

HC Mariánské Lázně : HC Farmáři Trstěnice

6 : 8, (2:3, 3:3, 1:2)

Ve 3.kole KLM KV kraje se střetli dva dlouholetí rivalové, aby ve velkém derby předvedli výborný hokej, s obrovským nasazením a vůlí po vítězství. Vyhecované, emotivní utkání, přineslo zbytečné vylučování, kterému nepomohli ani úzkoprsí rozhodčí ze Sokolova, kde hráči obou mužstev několikrát protestovali a nesouhlasili s výroky a rozhodnutím rozhodčích.

Do branky Farmářů pro neúčast z pracovních důvodů brankářů Rédy a Švagra se postavil hráč z pole, obránce Evžen Hasala, který se určitě v zápase neztratil a předvedl slušný a úspěšný výkon. Po zápase mu všichni poděkovali. Zbytečné emoce, neukázněnost, zapojování se do diskuzí s rozhodčíma, ukřivdění, hráči se nechali rozhodit, na ledě bylo moc zbytečných emocí a to stálo 3 hráče od Farmářů vyloučení do konce utkání. V 6:53´- Jakub Tišer za opakované protesty proti výrokům rozhodčího, 44:03´- hráč Pavlů dostal 5 + OK do konce utkání za údajné sražení protihráče ve středním pásmu, a vyvrcholením protestů, nespokojenosti s výroky rozhodčích dostal Josef Pech za hrubé urážky rozhodčího do konce utkání.

Zbytečné nervy, emoce, neukázněnost, stálo Farmáře, že tři hráči nedohráli, ikdyž všichni věděli, že rozhodnutí a výroky rozhodčího nikdo nezmění a je vždy platné! Prostě, hráč musí udržet nervy na uzdě, jak se říká, ať se děje, co se děje.

Nejlepšími hráči u Farmářů v tomto zápase byli: střelec hattricku Jiří Loskot, kapitán Láďa Sádlo a bojovník Pavel Pavlů.

1.třetina – Trstěničtí i hráči Mar.Lázní předváděli hokej, který se musel líbit každému. Obrovské nasazení, až přemotivovaný zápas. Hosté si vypracovali více gólových příležitostí a zaslouženě 1.třetinu vyhráli 2:3.

Ve 02:39´- při oslabení, Pavlů vysunul vpředu Soukupa, ten zkušeně ujel a vstřelil gól 0:1. V 06:53´- Jakub Tišer byl poslán do šatny a vzápětí domácí srovnali na 1:1, když Černý, uvolnil na modré Tomsu, který prostřelil trstěnického Hasalu. 10:08´- opět hráči z Mar.Lázní využili přesilovou hru, Fajkus opět na Tomsu a stav se rázem změnil na 2:1. V 16:07´- pěkná, kombinační akce Pavlů – Sádlo a Loskot srovnal na 2:2. V 17:46´- tlak Trstěnických se zahazováním gólových šancí pokračoval, až Škornička uvolnil kapitána Láďu Sádla a stav se opět měnil 2:3 pro Trstěnice.

2.třetina – hokej pokračoval, hrálo se přelévala z jedné strany na druhou, brankář Zadňančin u domácích se překonával a střelci od Farmářů se jen těžko prosazovali. Tak třetina končila 3:3.

Ve 25:01´- ztratil puk trstěnický Loskot (nedáš – dostaneš), ujel Pártl a srovnal stav na 3:3. 28:44´- při tlaku hostí, chybu v útočném pásmu trestal Kyselka, který ujel a poslal domácí tým do vedení 4:3. 31:29´- Farmáři využili přesilovku, Soukup zpět na obránce Pecha, který prostřelil brankáře a srovnal stav na 4:4. 32:34´- rychlá akce Němec – Sádlo – Loskot, který otočil zápas na 4:5. 33:15´- Černý vysunul Kyselku a ten od modré propálil Hasalu a srovnal stav na 5:5. 35:15´- ujel Sádlo a ani na dvakrát nepřekonal brankáře. To se podařilo Loskotovi, který tak již potřetí dostal puk za záda mariánskolázeňského brankáře 5:6 a Trstěničtí šli opět do vedení. 35:15´- za protesty dostal Petr Budka z Mar.Lázní 10.minut osobní trest.

3.třetina – přinesla mnoho zvratů. Trstěničtí, když v devíti hráčích odskočili o 3 branky, rozhodčí uznal Kyselkovo kopnutý gól do branky bruslí ! Což vyvolalo velké emoce a dohady. Ve 44:35´- rozhodčí údajně pro nedostatečný počet hráčů u Farmářů, k údivu všech, ukončil zápas.

41:11´- Loskot vybojoval puk, nahrál Sádlovi a ten zvýšil na 5:7.

41:57´- nápor a tlak Farmářů nečekaně narůstal, k puku se dostal Pavlů a zvýšil na 5:8.

42:57´- dochází k uznání gólu, který byl kopnut Kyselkou bruslí do trstěnické branky 6:8. Křivda na Farmářích, poznamenala již celý závěr utkání, který rozhodčí ve 44:35´ukončil, pro nedostatečný počet hráčů u mužstva Farmářů.

Rekapitulace – výsledek 6:8, (2:3, 3:3, 1:2), utkání řídili: HR – Pýcha, ČR: Vilhelm – Vrbický, časoměřič: Vajskebrová, zapisovatel: Černý. Tresty 22 : 13, využití 2:1, oslabení 0:1, diváků 60.

Sestavy - HC Mariánské Lázně: Zhříval, Zadňančin, Vašíček, Formánek, Musil, Bolek, Černý, Fajkus, Kyselka, Partl, Mendyka, Toms, Říha, Budka, trenéři: Král – Kreuczinger.

HC Farmáři Trstěnice: Hasala, Loskot, Večeřa, Pech, Soukup, Sádlo, Urbele, Pavlů, Sýkora, Škornička, Němec, Tišer Jakub. Trenéři: Šnajdr - Zeman.

K zápasu se vyjádřil trdtěnický trenér Zeman:

Hráčům za výkon a bojovnost děkuji, ale zbytečné emoce nám určitě nepomohou a máme o čem přemýšlet. Jinak se ale zápas musel líbit.