Zpráva z ledního hokeje roč.2014/2015 – 2.kolo

* Nepovedený zápas ze strany Farmářů. * O zápasu rozhodlo úvodních 10 minut. * Střelecká nemohoucnost Trstěnicích útočníků. * Zápas vyšel nejstaršímu hostujícímu hráči na ledě, 51 letému brankáři hostů Špírkovi. *

HC Farmáři Trstěnice : HC PK Vřesová

3:7, (0:4, 3:1, 0:2)

Ve 2.kole KLM KV kraje přivítal loňský vítěz soutěže HC Farmáři Trstěnice celek ze Sokolova HC PK Vřesovou.

Trstěnickým nevyšel úvod zápasu, v 10.minutě již prohrávali 0:3, v zápase je zklamala střelba (nastřelené 4 tyčky) a chybělo jim štěstíčko. Tak není divu, že po zápase byl tým velmi zklamaný. Soupeř hrál a vycházel ze své zkušenosti a chytrosti. Dobře kombinoval a rozehrál si zápas, ve kterém si již vítězství nenechal vzít.

Zkušený trenér Roman Galeja velmi dobře připravil tým, který zaslouženě vyhrál. Především stříleli góly a trestali trstěnickou obranu za jejich chyby. Kladem pro Farmáře bylo, že po delším čase opět nastoupili s třemi pětkami a s dostatkem hráčů.

1.třetina – se odehrála ve vysokém tempu, soupeř hrál 5x přesilovou hru a trestal trstěnické hráče, když ji 3x využil. Ve 13´- byl již výsledek 0:4. Respekt ze soupeře, nebo podcenění ze strany Farmářů, chyby v obraně a fauly znamenaly jasné vítězství v 1.třetině pro Vřesovou 0:4.

2.třetina – hráči z Trstěnic se začali prosazovat, vytvářet gólové šance, ale štěstíčko jim tentokrát nepřálo. Čtyři nastřelené tyče a známé přísloví „když se nedaří, tak se nedaří“. Přesto Farmáři vyhráli 2.třetinu 3:1, škoda jen, že ve 40.min.soupeř zvýšil na 3:5.

3.třetina – Trstěničtí dřeli, vypracovali si mnoho gólových šancí a příležitostí, ale v 50.minutě přišlo trestné střílení, které Petr Koněvalík s přehledem proměnil a bylo již po zápase. V 60.min. opět Petr Koněvalík upravil na konečných 3:7.

Rekapitulace – výsledek 3:7, (0:4, 3:1, 0:2), branky za Farmáře Trstěnice: 24:55´- Soukup (Hasala), 26:16´- Urbele (Loskot), 38:04´- Loskot (Zd.Dibala). Branky za HC PK Vřesovou – 00:23´- Magula (Koněvalík), 05:38´- Rozsypal (Pašek), 10:53´- Borolič (Pašek), 13:09´- Novák (Magula), 39:15´- Chochola (Bardon), 48:48´- Koněvalík, 59:17´- Koněvalík (Magula). Utkání řídili: HR – Fára, ČR: Černý – Kysilka, časoměřič: Gendráč, zapisovatel: Vajskebrová. Tresty 10:8 (všichni Trstěničtí v 1.třetině), využití 0:3, oslabení 0:0, přihlíželo 45 diváků.

Sestavy - HC Farmáři Trstěnice: Réda, Hasala, Brytkov, Bubenščikov, Loskot, Ozom, Pech Josef a Milan, Soukup, Sádlo, Urbele, Pavlů, Sýkora, Tišer Jakub a Vlastimil, Ziegler, Dibala Zdeněk. Trenéři: Šnajdr - Zeman.

HC PK Vřesová: Špírek, Borolič Vít a Tomáš, Szabó, Bodák, Novák, Pašek, Rozsypal, Bardon, Krátký, Koněvalík, Magula, Chochola, Šnicer. Trenéři: Galeja – Šafář.

K zápasu se vyjádřil trdtěnický trenér Zeman:

Zápas nám vůbec nevyšel, především díky zpackané 1. třetině a zbytečným vylučováním. Je to první zápas odehraný v KLM a máme tedy o čem přemýšlet. Nedařilo se tentokrát ani našim střelcům, soupeř zahrál velmi zkušeně, chytře a zaslouženě vyhrál. V brance měl výborného nestárnoucího Špírka.