Zpráva z ledního hokeje roč.2014/2015 – přípravný zápas

* Farmáři z Trstěnic zahájili již 43letou nepřetržitou hokejovou sezónu. *Martin Soukup si vystřílel hattrick. *Trstěničtí budují nový tým.*

HC Farmáři Trstěnice : HC Buldoci Stříbro

8:5, (4:1, 3:2, 1:2).

Farmáři z Trstěnic zahájili již 43letou nepřetržitou hokejovou sezónu pod záštitou generálního sponzora „Rodinného pivovaru Chodovar“ z Chodové Plané. Bez tréninků před soutěží KLM KV kraje si pozvali k přípravnému zápasu celek z plzeňského kraje a to HC Buldoky Stříbro.

Trstěničtí budují nový tým, po odchodu především Lukáše Macháčka, jednoho z nejlepších hráčů v minulých letech a dalších, Jalčáka, Musila, Sýkory, Čička, Vopavy, dále visí otazník nad Hankovszkim, Pavlů, nebudou mít v letošní sezoně to lehké.

Trstěničtí se stále pyšní ojedinělým rekordem, od 1.1.2013 doposud neprohráli ani jediný zápas a sérii tak protáhli již na 32 vítězných zápasů za sebou.

Trenérům Šnajdrovi a Zemanovi se k přípravnému zápasu dostavilo 11+1 hráčů, z toho čtyři noví hráči. Po 2 letech se vrátil Jan Lovas a Škornička Jakub a noví hráči Tišer Jakub a mladý, talentovaný Martin Ziegler a tak trenéři čekají ještě na nové hráče.

1.třetina – se odehrála ve vysokém tempu. Soupeř ze Stříbra byl lépe připravený, nabruslený a přinutil tak domácí celek k vysokému tempu. Trstěnickým opět výborně zachytal Lukáš Réda a hattrickem se prosadil Martin Soukup, který těžil z tahouna a rychlíka Trstěnic Ládi Sádla, kde se k nim přidal (dokud mu stačily síly) i Jan Lovas a tak Trtstěničtí nečekaně vyhráli 1.třetinu 4:1.

2.třetina – se již začali prosazovat hosté ze Stříbra, střelecky Jonákem a Staňkem. Hra se vyrovnala a tak třetina končila za stavu 3:2.

3.třetina – Farmářům docházely síly, začali faulovat, což trestal soupeř a dvěma využitými přesilovkami vyhráli třetinu 1:2 a tak zápas skončil za stavu 8:5 pro Trstěnice.

Rekapitulace – výsledek 8:5, (4:1, 3:2, 1:2), branky za Farmáře: 02:12´-Soukup (Sádlo), 03:00´- Soukup (Tišer V.), 07:56´- Soukup (Tišer J.), 16:12´- Sádlo (Brytkov), 22:53´- Tišer J. (Soukup), 29:07´- Barták (Lovas), 29:26´- Tišer J. (Soukup), 49:29´- Lovas (Barták).

Branyk za HC Buldoci Stříbro: 13:01´- Staněk (Jonák), 21:48´- Polívka (Bárta), 30:23´- Houdek (Šůcha), 41:07´- Jonák (Houdek), 58:25´- Jonák (Polívka). Utkání s přehlede řídili: HR – Marzy, čároví: Černý – Fára, časomíra: Vajskebrová, tresty 5:2, využití 0:2, oslabení 0:0, přihlíželo 50 diváků.

Sestavy - HC Farmáři Trstěnice: Réda, Barták, Brytkov, Bubenščikov, Lovas, Soukup, Tišer V., Urbele, Tišer J., Ziegler, Škornička, Sádlo, trenéři: Šnajdr - Zeman.

HC Buldoci Stříbro: Packan, Houdek, Bobr, Staněk, Šůcha, Dráždil, Bárta, Černoch, Sládek, Körtvely, Holák, Červenka, Polívka, Seknička, Velich, Jonák, trenéři: Bobr – Šůcha.

K zápasu se vyjádřil trdtěnický trenér Zeman:

Zápas vcelku přinesl to, co jsme od něj očekávali. Především nemáme ještě nabrusleno, chybí tréninky. Také nám chyběli hráči, nevím co s tím během týdne uděláme.